Parkování v naší obci

Pěkné počasí vylákalo v uplynulém víkendu do hor velké množství turistů. Velký nápor zprvu nejvíce zaznamenala Krásná – dědina pod Lysou horou, po uzavření příjezdové cesty hlídkou Policie České republiky se však nápor přenesl nejen k nám. Nedlouho poté začala doprava kolabovat i u nás a situaci řešila rovněž přivolaná hlídka Policie České republiky.
V následku sobotní dopravní situace jsme vytvořili záchytné parkoviště na jednom z obecních pozemků. Parkoviště se nachází kousek od parkoviště Malé Lipové, jeho kapacita je cca 20 automobilů. Ve spolupráci s projektem Po medvědích tlapkách sestavujeme mapu všech parkovacích míst na území obce Morávka.
V naší obci naleznete celkem 4 parkoviště z nichž jedno je pouze provizorní. Kde naleznete jednotlivá parkoviště vám prozradí tato mapa: https://mapy.cz/s/fehojegope Jejich společná kapacita dosahuje cca 400 parkovacích míst. Všechny jsou v dosahu autobusové dopravy (linka 351-http://www.portal.idos.cz/Down.aspx… linka 352-http://www.portal.idos.cz/Down.aspx…), tudíž není nutné hledat parkovací místo až na konci cesty u zákazu vjezdu a následně nechat auto tam, kde nemá co dělat.

Přiložená fotografie je ze záznamu bezpečnostní kamery na parkovišti Velké Lipové. Zachycuje jak nevhodně někteří řidiči zaparkovali svá auta. Zablokovali příjezd k několika rodinným domům a znemožnili otáčení autobusů veřejné dopravy a vozů zimní údržby.

Děkujeme všem ohleduplným návštěvníkům a prosíme o trpělivost místní obyvatele.