Mobilní hospic Strom života – poděkování

Mobilní hospic Strom života je nestátní nezisková organizace, která poskytuje specializovanou paliativní péči nevyléčitelně nemocným pacientům, pomoc v péči osobám blízkým, pomoc pozůstalým.

Lidsky: jsme podanou rukou těm, kteří se rozhodnou zůstat se svým nejbližším do poslední chvíle ve známém domácím prostředí, mezi věcmi, které nás celý život obklopují a provází. Vypít poslední doušek z oblíbeného hrnku, vydechnout ve vlastní posteli, ve svých peřinách. Držet se za ruku a mluvit beze slov.

Každý náš pacient píše příběh, někdy delší, někdy jen opravdu krátký, trvající jen pár dnů. Tady je jeden z nich, vypovídá o naší práci mnohem více, než po sdělení obecných informací a statistických dat.

Do péče jsme přijali mladou čtyřicetiletou ženu s nádorem v břišní dutině, měla toho jen málo před sebou. Ale nakonec jsme s ní a její rodinou prožili 8 měsíců statečného boje a posléze i klidného smíření s odchodem z tohoto světa.

Měla jedenáctiletou dceru, úžasnou, chytrou holku, která stále věřila, že se maminka uzdraví, a proto nechápala, proč s ní už nechce nic plánovat, proč s ní mluví čím dál míň. Téměř každý den za ní jezdil Petr – naše skvělá zdravotní sestra, který viděl trápení malé holky i rodičů a nejlepší kamarádky, kteří spolu s ním příkladně, s láskou a nadějí, pečovali. Bylo nutné, aby do rodiny vstoupily i holky z poradny, aby s mladou paní a všemi kolem ní vyřešily všechny věci, které nastanou. Petr u postele pacientky trávil hodiny a hodiny, převyprávěla mu celý svůj příběh, byli si neuvěřitelně blízcí. Pravidelně jí aplikoval léky proti bolesti, když se její stav zhoršoval, respektoval i alternativní metody, pro které se rozhodla po poradě s naší lékařkou, ke které měla bezmeznou důvěru. Samozřejmě došlo k očekávanému okamžiku, holčička se s maminkou rozloučila sama a potom všichni seděli u lůžka, objímali se a vzpomínali na všechno krásné. Po třech hodinách vydechla naposledy, v klidu, bez bolesti, doma mezi svými nejbližšími.

Tuto naši pomoc, která je naší prací, můžeme poskytovat i díky Vám, kteří nás podporujete a tím společně s námi pomáháte. Děkujeme.

V závěru tohoto článku chceme upřímně poděkovat za podporu, která se nám dostává z Vaší strany, velmi si toho vážíme a upřímně děkujeme. Díky Vaší podpoře můžeme naplňovat naše poslání. Děkujeme.

Číslo účtu pro zasílání darů: 3925391369/0800

Jsme Mobilní hospic Strom života a jsme připraveni pomoci i Vám.

V případě potřeby: volejte 553 038 016, informace hledejte: www.zivotastrom.cz